Potisk textilu

1 Přímý sítotisk na textil

tisková technologie

Nejčastěji využívaná tisková technologie vhodná především pro hladký textil (trička, mikiny, polokošile). Nabízíme možnost tisku až 12 přímými barvami do maximálního formátu tištěného motivu 44x55 cm. Přesný barevný odstín dokážeme definovat dle vzorníku Pantone.

Tisk se realizuje přímo do textilních vláken. Nejčastěji touto technologií tiskneme firemní loga. Ve vyšších nákladech dokážeme tisknout téměř jakoukoliv grafiku, včetně plnobarevných fotorealistických motivů.

Výsledný potisk je vysoce trvanlivý a barevně stálý, díky tomu je textil opatřený přímým potiskem vhodný pro časté nošení a praní.

Umíme vytvořit i produkt, kterým se na první pohled odlišíte od konkurence. Nabízíme tisk speciálními barvami (UV, fluo, metalické, fosforové, vodní, discharge) a především širokou škálu tiskových efektů. Tisk metalickou zlatou a stříbrnou barvou je samozřejmostí.

Výhody přímého tisku:

Nevýhody přímého tisku:

Minimální množství:

Vhodné produkty pro potisk:

Doporučená teplota praní:

Cenu potisku výrazně ovlivňuje:

Měli byste vědět:

Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.1) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.2) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.3) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.4) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.5) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.6)
 

2 Přenosový sítotisk na textil

tisková technologie

Tisková technologie vhodná především při tisku na problematické a strukturované materiály, u kterých není možný přímý sítotisk (košile, bundy, čepice, tašky).

Tisk se realizuje na přenosový papír, tištěný motiv se následně přenáší na textilní výrobek pod vysokou teplotou. Díky přenosu na papír dokážeme docílit vysoké přesnosti soutisku, proto je přenosový sítotisk vhodný i pro některé technologicky složité zakázky.

Výsledný potisk je barevně mírně lepší a sytější než přímý sítotisk. Životnost potisku je naopak mírně nižší.

Výhody přenosového tisku:

Nevýhody přenosového tisku:

Minimální množství:

Vhodné produkty pro potisk:

Doporučená teplota praní:

Cenu potisku výrazně ovlivňuje:

Potisk textilu přenosovým sítotiskem (foto č.1) Potisk textilu přenosovým sítotiskem (foto č.2) Potisk textilu přenosovým sítotiskem (foto č.3)
 

3 Přímý digitální potisk textilu

tisková technologie

Tisková technologie, která doplňuje naše možnosti velkoobjemového sítotisku. Tisk je možný pouze na bavlněné materiály nebo příměsi (trička, polokošile, některé mikiny). Bez nutnosti speciální tiskové přípravy dokážeme tisknout plnobarevnou grafiku již ve velice nízkých nákladech. Maximální formát tisku je 35x40 cm. Tisk probíhá v režimu CMYK ve vysokém rozlišení.

Barva se nanáší přímo do textilních vláken. Digitálně dokážeme natisknout libovolnou grafiku. Nejčastěji touto technologií tiskneme barevně složité motivy v malých nákladech, u kterých se cenově nevyplatí realizace sítotiskem.

Výsledný potisk je barevně stálý a malonákladově jde o nejmodernější a nejtrvanlivější metodu potisku. Oproti sítotisku je však životnost nižší a nelze dodržet přesný barevný odstín dle předlohy.

Upozornění: při tisku na tmavý textil může v okolí potisku vzniknout viditelný okraj v důsledku podtisku penetrační bází. Tento okraj zcela zmizí při prvním vyprání.

Výhody digitálního tisku:

Nevýhody digitálního tisku:

Minimální množství:

Vhodné produkty pro potisk:

Doporučená teplota praní:

Cenu potisku výrazně ovlivňuje:

Potisk textilu přímým digitálním potiskem (foto č.1)Potisk textilu přímým digitálním potiskem (foto č.2)Potisk textilu přímým digitálním potiskem (foto č.3)