Speciální tiskové efekty

Uvažujete o netradičním potisku, který hned tak někde neuvidíte? Vyzkoušejte některý z tiskových efektů.

Samotná realizace tiskových efektů je náročná na přípravu a zároveň existují předlohy, u kterých není vhodné některý z efektů realizovat. Veškeré možnosti s Vámi probereme na základě dodané grafiky.

1 Puff

Běžný plastický efekt. Výsledný potisk výrazně napění nad potiskovanou plochou. Jeden z nejpoužívanějších a nejlevnějších tiskových efektů. Hrany potisku jsou mírně oblé.

Puff (foto č.1)

2 3D tisk

Úžasně ostrý a vizuálně výrazně poutavý efekt vystupující nad potiskovanou plochu. Narozdíl od efektu puff jsou hrany potisku ostré. Cenově jeden z nejnáročnějších efektů.

3 Glitter

Na standartní potisk dokážeme přidat speciální kovové pigmenty, které výslednému potisku dodají netradiční třpytivý vzhled. Glittery jsou dostupné v různých barvách, standardně používáme zlatý a stříbrný. Obzvlášť oblíbený je tento efekt u dámského publika (kosmetika, kadeřnictví atp.).

Glitter (foto č.1)

4 Parciální lak

Výslednému potisku dokážeme dodat vysoký lesk za použití parciálního laku. Doporučujeme realizovat především u motivů s výrazným kontrasním rozdílem oproti podkladovému textilu.

Parciální lak (foto č.1)

5 Luminiscenční potisk

Svítící potisk. Výsledný potisk po nasvícení svítí ve tmě. Pro optimální výsledek lze volit z těchto barevných kombinací:

  • zelená: bílý potisk svítí fosforově zeleně (doporučujeme)
  • oranžová: světle oranžový potisk svítí oranžově
  • modrá: bílý potisk svítí modře
  • fialová - bílý potisk svítí fialově
  • modrozelená - bílý potisk svítí modrozeleně
  • žlutá - světle žlutý potisk svítí žlutě
  • růžová - světle růžový potisk svítí růžově

6 Reflexní potisk

Klasický reflexní odrazivý tisk. Standardně lze realizovat pouze jako jednobarevný motiv stříbrnou reflexní barvou. Termotransferově lze po domluvě realizovat i žlutou, červenou, zelenou a modrou.

7 Efekty termotransferového tisku

Metalické a strukturované fólie, více najdete zde: vzorník_2016 (.jpg)