Užitečné informace

1 Jak zadat objednávku s potiskem či výšivkou

Objednávku si zrealizujte přímo přes e-shop. V košíku zvolte “Mám zájem o potisk/výšivku”, a odešlete objednávku. Po dokončení objednávky vyplňte formulář s informacemi o potisku a nahrajte tiskové soubory. Na základě Vaší objednávky zvolíme nejvhodnější technologii pro potisk či výšivku a zpracujeme cenovou kalkulaci.

Pokud preferujete konkrétní technologii a máte jasnou představu o realizaci, můžete nám to napsat do poznámky. V případě, že na zakázku spěcháte, doporučujeme uvést do poznámky mezní termín dodání.

V případě odsouhlasení finální cenové kalkulace Vám vypracujeme korekturu ke schválení. Korektura je zdarma a obsahuje i možnost přepracování na základě požadavku zákazníka.

Po odsouhlasení korektury jde zakázka do výroby. Po zhotovení zakázky je objednávka expedována zákazníkovi (kamkoliv v ČR/SR) případně připravená k osobnímu odběru na jedné z našich prodejen.

2 Doba výroby potisku a výšivky

Termín výroby závisí na našem aktuálním vytížení. Celoročně máme zakázky plánované minimálně cca 10 dnů dopředu. Standardní termíny pro dodání zakázek máme v rozmezí 2-3 týdnů. Zakázky včetně potisku/výšivky s termínem dodání méně než 14 dnů nepřijímáme.

3 Proces výroby potisku/výšivky

 • 1 zákazník zašle objednávku včetně potisku přes e-shop
 • 2 zkontrolujeme zaslaná data a jejich vhodnost pro potisk či výšivku, v případě nevyhovujích podkladů zákazníka informujeme (v řádu hodin)
 • 3 na základě objednávky vypracujeme cenovou kalkulaci a stanovíme orientační termín dodání (1-2 dny)
 • 4 v případě potvrzení kalkulace je vypracována předtisková korektura (1-2 dny)
 • 5 po potvrzení korektury jde zakázka do výroby (standardní termín dodání v rozmezí 2-3 týdny)

Standardní komunikace probíhá vždy e-mailem. V urgentních případech, kdy potřebujeme upřesnit informace nebo probrat technologické možnosti, zákazníka kontaktujeme telefonicky.

Zakázku je samozřejmě také možné konzultovat na naší vzorkovně v Plzni.

4 Jak připravit data pro potisk/výšivku

Pro tisk sítotiskem (přímý i transferový)

V případě tisku přímými barvami (např. 1-6 barevný potisk) vektorově zpracovaná data (koncovky cdr, ai, eps) s písmem převedeným do křivek.

V případě tisku fotorealistických motivů data připravená v .psd ve vrstvách, rozlišení minimálně 300+dpi při velikosti cca 1:1.

Pro přímý digitální tisk

Vektorově zpracovaná data (koncovky cdr, ai, eps) s písmem převedeným do křivek.

V případě tisku rastrových motivů formát .png s transparentním pozadím a rozlišením minimálně 300+dpi při velikost cca 1:1.

Pro sublimační tisk

Vektorově zpracovaná data (koncovky cdr, ai, eps) s písmem převedeným do křivek.

V případě tisku rastrových motivů jakákoliv bitmapa (jpg, png, tiff) s rozlišením minimálně 300+dpi při velikost cca 1:1.

Pro výšivku

Jakákoliv předloha v dostatečném rozlišení, ze kterého budeme schopni připravit vyšívací program. Doporučujeme dodávat vektorová data.

Pro laserové gravírování

Vektorově zpracovaná data (koncovky cdr, ai, eps) s písmem převedeným do křivek.

5 Definice barev

Pro sítotisk výběr ze vzorníku barev Pantone (Solid Coated), vzorník nejčastěji používaných barev najdete zde: http://www.pantone-colours.com/. K dispozici máme samozřejmě i tištěné vzorníky, s výběrem vhodné barvy rádi poradíme.

Pro výšivku ze vzorníku nití Maraton: Vzorník nití Maraton (.pdf)

Ostatní tiskové technologie zadávejte v CMYK (digitální tisk, sublimace).

6 Další služby související s potiskem či výšivkou

Pokud potřebujete vlastní visačky či etikety, balení textilu po jednotlivých kusech nebo jiné doplňkové služby, podívejte se na stránku “Zakázková výroba”.

7 Zpracování nezávazné kalkulace

Požadavky na kalkulaci zasílejte na e-mail potisk@online-textil.cz. Pro zpracování nezávazné kalkulace potřebujeme znát: 

 • 1 celkový počet ks textilu
 • 2 typ textilu (trička, polokošile, bundy atp.)
 • 3 pro potisk textilu informaci minimálně o barevnosti motivu (ideálně náhled)
 • 4 pro výšivku vždy náhled vyšívaného motivu
 • 5 orientační velikost a umístění potisku/výšivky na textilu
 • 6 speciální požadavky (papírové visačky, textilní etikety, efektový tisk, kusové balení atp.)

Na základě zaslaných informací zvolíme nejvhodnější technologii k realizaci Vaší zakázky a ozveme se Vám zpět s konkrétní kalkulací.